Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi sierra z miasteczka Elbląg. Mam przejechane 189406.07 kilometrów w tym 0.00 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 20.26 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie. 2024 button stats bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy sierra.bikestats.pl

Archiwum bloga

Wpisy archiwalne w miesiącu

Marzec, 2018

Dystans całkowity:2421.38 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:b.d.
Średnia prędkość:b.d.
Liczba aktywności:18
Średnio na aktywność:134.52 km
Więcej statystyk

Pierzchały z bonusem

Piątek, 30 marca 2018 · dodano: 31.03.2018 | Komentarze 3Pierwotnie Władek zaproponował w piątek Ostródę, ale ostatecznie wybraliśmy ugień i kiełbę na Pierzchałach.
Po powrocie krótkie, sympatyczne spotkanie w Gronie Przyjaciół i kiedy na rozstaju dróg miałem dwie opcje do wyboru, postanowiłem dać się trochę ponieść rowerowaniu.
Kiedy ogarnę Picassa (nie chce mi automatycznie dodawać znaku wodnego), będzie kilka fotek. fotki
Kategoria coś więcej


Uczestnicy

Ruda Woda czy Dzyndzałki

Wtorek, 27 marca 2018 · dodano: 27.03.2018 | Komentarze 2

Mieliśmy kilka alternatywnych rozwiązań:
1. Orlen,
2. Stare Kino,
3. Kłobuk,
ale w tej sytuacji, kiedy trochę zaczęły marznąć cztery litery (testowałem swoją wytrzymałość na wiosenną temperaturę), wybór mógł być tylko jeden.fotki


Kategoria coś więcej


Uczestnicy

Zaspałem

Niedziela, 25 marca 2018 · dodano: 25.03.2018 | Komentarze 4Pozdrawia Mors Niezrzeszony ;) 


Może to trudy wczorajszej wycieczki, może zmiana czasu, ale nie udało się dotrzeć na rowerową zbiórkę by dopełnić Morsowego Święta w Stegnie. Ale skoro już wstałem i pogoda była całkiem sensowna, to wrzuciwszy top gear szybko doszedłem Grupę. Jako Niezrzeszony Mors nie mogłem sobie odmówić zamoczenia zwłok, zwłaszcza, że znalazłem Godnego Kompana, Kazika.
Ta magia, kiedy Grupa Osób wchodzi do wody, kiedy widać, że to Ich łączy, że czują się wspaniale, kiedy na brzegu stoi mnóstwo osób-to wciąga do tego sprawia mnóstwo frajdy.
To lubię.
Jak się trochę ogarnę, to wrzucę kilka fotek.
Na razie czeka mnie reklamacja Sony'ego, a tymczasowo wrócę do Canona.

Fotki od Kazika:
fotki , fotki , fotki , fotki , fotki , fotki

Wszystkie foty od Kazika.
Dzięki :)


Kategoria coś więcej


Uczestnicy

Zamiast naleśników

Sobota, 24 marca 2018 · dodano: 25.03.2018 | Komentarze 5

Jeszcze przed wyjazdem nad Rudą Wodę, do której wybrałem się z Władkiem, a w Elblągu dołączył Marek, postanowiłem wcielić w życie plan Kasi i skosztować naleśników w Grudziądzu. 
Mogłoby się wydawać, że to trochę za dużo kaemów, ale na zbiórce pod Tortugą pojawiła się Ekipa w składzie: Kasia, Marek, Sławek. Z lekką obsuwą czasową ruszyliśmy do celu. Za Sztumem pożegnawszy Marka, postanowiliśmy przekroczyć Wisłę od strony Nowego (zamierzałem tam dotrzeć przez Nowy Staw, ale ten pomysł Moi Kompani szybko mi wybili z głowy).
Po namierzeniu naleśnikarni w Grudziądzu, okazało się że znajduje się w galerii Alfa, a kiedy Pan ochroniarz kazał Nam zostawić na zewnątrz budynku, postanowiliśmy z nim nie dyskutować i znaleźliśmy znacznie bardziej przyjazne rowerzystom miejsce. Polecam Restaurację Lotos, gdzie można smacznie, względnie tanio zasilić się kulinarnie. Na pewno jeszcze nie raz tam zawitamy, a jeśli chodzi o naleśnikarnię w Alfie, to cóż...
Zmotywowani do dalszej jazdy daliśmy ponawigować Naszemu Rodzynkowi, który (która) zaserwowała Nam "trochę" off road'u ;)
Kolejne wzmocnienie Naszych nadwątlonych jestestw nastapiło w Pizzerii Prowansalskiej w Dzierzgoniu. Polecam rosół z żołądkami i wyśmienite pizze. Smacznie, miło i przytulnie.
Do portu documowaliśmy trochę po północy.
Sławek i ja testowaliśmy żywotność bateryjną garminów. Niestety nie wygląda to zbyt imponująco. W tych warunkach eneloop'y wytrzymywały w okolicach 4-5 godzin pracy. Korzystaliśmy z tych mocniejszych (2500) i tych słabszych (1900). Sławek swojego Oregona wpiął do powerbanka i to jest zdecydowanie lepszy sposób niż wymiana ogniw. Oczywiście przy średnio sprzyjających warunkach atmosferycznych może być to dość niebezpieczne.

Kategoria coś więcej


Uczestnicy

Padł fotopstryk

Piątek, 23 marca 2018 · dodano: 25.03.2018 | Komentarze 2

Niestety mój świeży fotograficzny nabytek padł i do czasu rozpatrzenia reklamacji (chyba, że przeproszę Canona) zdjęć nie będzie.

 
Kategoria coś więcej


Uczestnicy

Utopić Marzannę

Wtorek, 20 marca 2018 · dodano: 21.03.2018 | Komentarze 4

Krzyś zwołał Ekipę i w składzie: Kazik, Marcin, Sławek, Pomysłodawca postanowiliśmy pożegnać zimę. Jak tylko wyjechaliśmy za Kępki jeszcze przez chwilę dała o sobie znać, ale sprawnie dotarliśmy do Celu. Mogę się mylić, ale jadący szosą ku Nam Robert ją przywiózł. Kiedy tylko Trawiasty Chochoł został wrzucony w odmęty rozszalałego żywiołu można było spokojnie documować do portu. Ale na tym nie koniec.
Postanowiliśmy w świetle Księżyca i Naszych latarek odszukać miejsce i odnaleźć co zostało zgubione. Najskuteczniejszym Poszukiwaczem i o dziwo Znalazcą okazał się Kazik, aczkolwiek z trzech zgub znaleźliśmy dwie, które komisyjnie zostały przekazane temu co je tam zostawił.

Fotki wrzucę później... 
No i od teraz jestem szczęśliwym posiadaczem Etrexa 35 touch, ale chyba z rejestrowania śladu smarkfonem na Endo nie zrezygnuję.   
wszystkie fotki


Kategoria coś więcej


Uczestnicy

Przez Michałowo

Poniedziałek, 19 marca 2018 · dodano: 19.03.2018 | Komentarze 2

Po bezowocnych poszukiwaniach i spełnieniu obywatelskiego obowiązku przyszedł czas na ucztę dla ducha i ciała.  

fotki

Kategoria coś więcej


Uczestnicy

Rodowo zamiast Grudziądza

Niedziela, 18 marca 2018 · dodano: 18.03.2018 | Komentarze 1

Jeśli nie Grudziądz, to może zagubione w lesie jeziorko w Kaczynosie i kultowe Rodowo.
Patrząc jednak przez pryzmat upływu czasu, to jeśli to niezwykłe miejsce nie będzie pielęgnowane, to za jakiś czas pozostanie tylko wspomnieniem.   

"W tej okolicy jest zbyt uroczyście 
Jaskółki kreślą nad wodami freski
W dzbanie jeziora drzemie chłód
                             niebieski
A usta milczą, to co widzą oczy
Światło szeleści zmawiają się liście
Na baśń co lasem jak niedzwiedź
                           się toczy"  


wszystkie fotki
Kategoria coś więcej


Uczestnicy

Terenowa sobota

Sobota, 17 marca 2018 · dodano: 18.03.2018 | Komentarze 0

Zbysiu zachęcił, Krzyś zaprosił, Sławek nie odmówił, to trudno było odmówić. 
Piękne, przygrzewające Słoneczko, trudny teren i chyba znacznie bardziej uciążliwy zefirek pokazał swe pazurki.
Łatwo nie było   wszystkie fotki
Kategoria coś więcej


Uczestnicy

Przytulne miejsce

Piątek, 16 marca 2018 · dodano: 18.03.2018 | Komentarze 1

Tym razem by doładować baterie po walce z niezbyt sprzyjającym zefirkiem, wybraliśmy naprawdę przytulne i sympatyczne miejsce, a gdyby nie nadprogramowa szarlotka i "szczypta" determinacji, to pewnie byłoby trzeba poprosić o czterokołowy transport.   wszystkie fotki
Kategoria coś więcej